Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

04 May 2015

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı Tarih Yazdı… YDÜ 1.Lig’de

Kıbrıs Türk spor tarihinin en büyük başarılarından birine dün akşam imza atıldı. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından düzenlenen ve Kadınlar Basketbol 1.Ligi’ne çıkacak takımların belirleneceği Final Grubu’nda yer alan Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), 7. ve son maçında karşılaştığı Mersin Basketbol Kulübü’nü de yenerek grubunu 2.sırada tamamladı ve 1.lige yükseldi.

Yalova 90.Yıl Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada ekibimiz üstün bir performans sergileyerek karşılaşmayı 84-64’lük skor ile kazanmayı başardı. Grubunda oynadığı 7 maçta 6 galibiyet ve 1 mağlubiyet elde eden YDÜ, namağlup İstanbul BGK’nın ardından Türkiye Kadınlar 1.Ligi’ne yükseldi.

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın  Basketbol Takımı Tarih Yazdı… YDÜ 1.Lig’de

Sporcular göz yaşlarına hakim olamadı

Maç sonunda teknik heyet, idareciler ve sporcular büyük sevinç yaşarken, sporcuların göz yaşlarına hakim olamadığı gözlemlendi. Tüm maçları takip eden YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.Dr. İrfan Günsel’in de yer aldığı üniversite yetkilileri de maçın sonunda başarıyı getiren isimleri tek tek kutladılar.

Not: Bugün saat 12:30’da YDÜ Ulaşımda buluşuyor, bayraklarımızı araçlarımıza takıp Ercan Havalimanında Coşkulu Karşılama törenine katılarak (YDÜ Kadın Basketbol Takımı) şampiyonlarımızla Lefkoşa Turuna çıkıyoruz. Ercan Havalimanına gelmek isteyen öğrencilerimiz saat 13:00’da Ulaşım Müdürlüğünden kalkacak otobüsleri kullanabileceklerdir. Öğrencilerimiz derslerinden izinli olacaklardır…