Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

15 May 2013

“Mesleği Tehdit Eden Enfeksiyonlar” Sempozyumunda Öğrenciler Konuşacak

2

20 Mayıs 2013 tarihinde Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Sağlık Bilimleri, Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından “Mesleği Tehdit Eden Enfeksiyonlar” konseptiyle bir öğrenci sempozyumu gerçekleştirilecektir. Yakındoğu Üniversitesi’nde ( YDÜ )ilk kez düzenlenecek olan sempozyum, sağlık alanında eğitim alan öğrenciler arasında mesleki enfeksiyonlar konusunda farkındalık yaratma amacını taşımaktadır.

Sağlık Bilimleri, Tıp ve Diş Hekimliği öğrencileri tarafından ortaklaşa düzenlenecek olan ‘Öğrenciler Konuşuyor: Mesleği Tehdit Eden Enfeksiyonlar’ sempozyumu 20 Mayıs 2013 tarihinde Büyük Kütüphane salon 4’de gerçekleştirilecektir. Sempozyum 8 ayrı oturumdan oluşacak ve bu oturumlarda hepatit B, hepatit C, HIV/AIDS, Lejyoner Hastalığı, hastahane enfeksiyonları kontrolünde el hijyeni, izolasyon yöntemleri, hastanelerde biyogüvenlik konuları tartışılacaktır.

Oturumlara Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden M.Kemal Yavuzcan, Esra Yılmaz; Tıp Fakültesi’nden Gülhan Çetinkaya, Çise Nizamoğlu, Aziz Günsel; Diş Hekimliği Fakültesi’nden Hande Deniz Alagöz, Ayyüce Doğru ve Nilsu İnönü başkanlık edecektir. Konuşmacılar ise Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden Nazlı Torgut , Gülçin Kaya, Çisem Şamakay; Tıp Fakültesi’nden Ayla Öztürk, İlayda Cincioğlu, Ayşe Teralı; Diş Hekimliği Fakültesi’nden Özge Sancaktar ve Özay Öneral olacaktır.

2

Yakındoğu Üniversitesi Sağlık Bilimleri,Tıp ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri tarafından düzenlenen sempozyum, Prof.Dr.Tamer Şanlıdağ, Yrd.Doç.Dr.Kaya Süer, Uz.Dr.Serdar Susever ve Uz.Dr Hüsrev Diktaş danışmanlığında yürütülecektir.

Sempozyum tüm öğrencilere ücretsiz olacaktır ve sempozyum sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

Yer : YDÜ, Büyük Kütüphane Salon-4
Saat : 09:00 – 17:00
Tarih : 20 Mayıs 2013