Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

10 Jul 2015

Yeni Mezunlar Görev Başında

Yeni Mezunlar Görev Başında

Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi İlk Mezunları “Öğretim Üyesi Yetiştirme” Programı Çerçevesinde yeni görevlerine başlıyorlar.

2009 yılında kurulan Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi geçtiğimiz günlerde verdiği ilk mezunlarını Araştırma görevlisi olarak Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı’na dahil etti.

Yakın Doğu Üniversitesi, Lefkoşa (Near East Universty, Nicosia) Basın ve Halkla ilişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İki yıl önce uygulamaya konan Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı başarılı mezunları araştırma görevlisi olarak istihdam ederek yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak öğretim üyesi olarak Yakın Doğu Üniversitesi’nin seçkin akademik kadrolarına katılma fırsatı sunuyor.

Yeni Mezunlar Görev Başında

Başhekim Yrd.Doç.Dr. Osman Ergene: Mezunlarımız Artık Meslektaşımız…

Yakındoğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi bu yıl mezun ettiği 7 mezununu Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı’na dahil ederek, hem mezunlarına bir yandan YDÜ Hayvan Hastanesinde iş imkanı sağlarken aynı zamanda Veteriner Fakültesi bünyesinde akademik kariyer yapma olanağı da sunuyor. Yakın zamanda 7/24 olarak çalışacak olan Hayvan Hastanesi’nde çalışmaya başlayacak olan mezunlar derslerini de uygulamalı olarak aldıkları için hem kuram hem de vaka konusunda daha bilgili ve donanımlı bir şekilde meslek hayatlarına atılmanın avantajını yaşayacaklardır. Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd.Doç.Dr. Osman Ergene konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Hayvan Hastanesi’nde kendi yetiştirdiğimiz mezunlarımızın görev alacak olmalarından dolayı son derece gururluyuz. Yakın zamanda haftanın yedi günü 24 saat esasında çalışmaya başlayacak olmamızdan dolayı aramıza yeni katılan hekim arkadaşlarımızla hayvanlarımıza daha iyi hizmet verebileceğiz. Ayrıca, uygulama yapma imkanı bulacak hekimlerimizin de akademik çalışmalarında daha başarılı olacaklarına, değişik branşlarda uzmanlaşarak gelecekte öğretim üyesi olarak görev yapacaklarından büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yeni Mezunlar Görev Başında

Dekan Prof.Dr. Ömer Esendal: Geleceğin Öncü Akademisyenlerini Yetiştiriyoruz…

Bu uygulamanın Yakın Doğu Üniversitesi’nin bazı başka üniversitelerin aksine kendi mezunlarına duyduğu güvenin önemli bir göstergesi olduğunu ifade eden Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ömer Esendal “Biz mezunlarımızla gurur duyuyoruz. Bölgemizin kendi alanında en büyük yatırımı olan en son tıbbi cihazlarla donatılmış Hayvan Hastanemizde onları istihdam ederek onlara duyduğumuz güveni ve başarılı çalışmalarından duyduğumuz gururu yalnızca sözle değil uygulamada da gösteriyoruz. Yakın Doğu Hayvan Hastanesi’nde aldıkları uygulamalı eğitim sayesinde bu hastaneye hiç de yabancı olmayan mezunlarımızın bir yandan doktor olarak insanlarımızın can dostu hayvanların acılarını dindirip onlara şifa dağıtırken diğer yandan hastanemizin en modern imkanlarını kullanarak yapacakları araştırmalarla bilim dünyasına çığır açıcı katkılar yapacaklarına yürekten inanıyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde 5 yıl boyunca kaliteli ve nitelikli eğitim alarak veteriner payesi almış olan değerli mezunlarımızla bir yandan halkımıza ve dünyaya hizmet ederken diğer yandan geleceğin veterinerlik alanında öncü akademisyenlerini yetiştiriyor olmak bize ayrı bir mutluluk ve kıvanç veriyor.” dedi.