Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

10 Dec 2014

En İyi Kalite Liderlik Ödülü ABD’de Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e Sunuldu

En İyi Kalite Liderlik Ödülü ABD’de Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e Sunuldu

Günsel ABD’de Vurguladı; Dünyamız Daha Kaliteli Bir Yaşam Standardına Ancak Başarıların Etkin Paylaşımıyla Ulaşabilir…

YDÜ Hastanesi’ne Avrupa Topluluğu Kalite Araştırma Konvansiyonu tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde verilen En İyi Kalite Liderlik Ödülü’nü almak üzere Las Vegas’da bulunan Doç. Dr. İrfan S. Günsel zirvede yaptığı konuşmada Dünyamızın daha kaliteli bir yaşam standardına ancak eğitim, sağlık gibi önemli alanlardaki başarıların etkin paylaşımıyla ulaşabileceğini vurguladı.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Avrupa Topluluğu Kalite Araştırma Kuruluşu tarafından çeşitli hizmet alanlarında yapılan değerlendirmeler sonucunda sağlık alanında 2014 yılı En İyi Kalite Liderlik Ödül’nün YDÜ Hastanesi’ne layık görüldüğü ve ödülün Las Vegas’da gerçekleştirilen uluslararası zirvede YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e sunulduğu belirtildi.

En İyi Kalite Liderlik Ödülü ABD’de Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e Sunuldu

Günsel; Adalar ve Kıtalar Arasındaki Farkı Minimuma İndirdik…

Açıklamada Doç. Dr. İrfan S. Günsel’in zirvede yaptığı konuşmasında KKTC’nin sosyokültürel, siyasi yapısı, insanları ile turizm, eğitim ve sağlık gibi alanlardaki olanakları ve YDÜ’nün uluslararası faaliyetleri hakkında geniş bilgiler verdiği vurgulandı. Günsel “Sağlık ve eğitim alanlarında adalar ve kıtalar arasındaki farkı minimuma indirdik, artık Dünya’nın en gelişmiş ülkelerindeki sağlık ve eğitim olanakları bir ada ülkesi olan KKTC’de de fazlasıyla bulunuyor” diye konuştu.

Sağlık Hizmetlerimiz Beş Kıtanın İnsanına Ulaştı…

“YDÜ Hastanesi’nin sunduğu sağlık hizmetleri artık sadece kendi ülkemizin insanına değil, beş kıtanın insanına da ulaşmıştır. Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin bilimsel çalışmalarının da Dünya sağlık literatürüne yön verdiğini büyük bir gururla sizlerle paylaşmak istiyorum. Buna ilaveten birçok ülkede halen yapılamayan yapay kalp nakli gibi operasyonların bugün Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde birbiri arkasına büyük bir başarıyla gerçekleştirildiğini de bilginize getirmek istiyorum” dedi.

En İyi Kalite Liderlik Ödülü ABD’de Doç. Dr. İrfan S. Günsel’e Sunuldu

Dünyamız Daha Kaliteli Bir Yaşam Standardına Ancak Başarıların Etkin Paylaşımıyla Ulaşabilir…

“Bugün Dünya için önemli olan, özellikle sağlık ve eğitim alanındaki faydanın ve başarıların bütün Dünya insanı tarafından paylaşılmasıdır” diyen Günsel “Biz bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Yakın Doğu Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi bugün Dünya’nın 108 ülkesinin insanına en çağdaş standartlarda sağlık ve eğitim imkanı sunuyor. Kıbrıs’tan ve Dünya’nın diğer ülkelerinden ABD’ye uzandığımız bu uluslararası zirvede, görüyoruz ki Dünyamız daha kaliteli bir yaşam standardına ancak başarıların etkin paylaşımıyla ulaşabilir” şeklinde konuştu.

Ödüller Philips Gibi Dünyaca Bilinen Kuruluşlara Verildi…

Açıklamada son olarak Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi ile birlikte, kendi konularında Dünya’nın en başarılı kuruluşları arasında gösterilen Japonya’dan Asahi Grup Holding, Avustralya’dan Maras Grup, İtalya’dan Admiral Grup, İngiltere’den Ve Interactive, İrlanda’dan Netwatch System, Polonya Çevre Bakanlığı, İsveç’ten Plantagon, Danimarka’dan MindZet A/S, Hollanda’dan Philips gibi firmalar ve devlet kurumları da gösterdikleri üstün başarıları vesilesiyle Avrupa Topluluğu Kalite Araştırma Kuruluşu tarafından ödüllendirildiklerine yer verildi.