Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

02 Dec 2014

YDÜ Kurucu Rektörü Suat İ. Günsel İngiltere Parlamentosu’nda KKTC ve YDÜ’yü Anlattı

YDÜ Kurucu Rektörü Suat İ. Günsel İngiltere Parlamentosu’nda KKTC ve YDÜ’yü Anlattı

İngiltere Parlamentosu Lordlar Kamarasının özel davetlisi olarak İngiltereye giden Dr. Suat İ. Günsel, dün akşam parlamentoda kalabalık bir lord ve İngiliz üniversite rektörlerinden oluşan seçkin bir davetli grubuna KKTC’de ve dünyada yüksek öğrenimin geldiği nokta ve YDÜ’nün tarihsel süreçteki başarısını konu alan bir konuşma yaptı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, İngiltere Parlamentosu’nu üst birimi olan Lordlar Kamarası tarafından özel olarak konuşma yapmak üzere davet edildiği üst düzey toplantıya katılan YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, 1 Aralık 2014 tarihinde Lordlar Kamarası üyelerinin ve davetlilerin de hazır bulunduğu tarihi toplantıda bir konuşma yaptı.

Günsel: Kıbrıslı Türkler Dünyadaki Yerlerini Hakediyorlar.

Dr. Suat İ. Günsel KKTC’nın eğitim sektöründeki ve sağlıkta ulaştılığı olanaklarla artık sınır aşmak zorunda kalmadığını, sanat ve sporda önemli yerlere gelindiğini ve barışcıl bir toplum olan Kıbrıslı Türklerin artık dünyadaki yerlerini hakettiklerini vurguladı.

Günsel Lordlar Kamarası’nda Yüksek Öğrenim Merkezi KKTC’yi Anlattı…

Suat İ. Günsel, Lordlar Kamarası üyeleriyle davetlilere hitaben yaptığı konuşmada dünyada ve KKTC’de yüksek öğrenimin durumunu, küçük bir ada ülkesi olan KKTC’nin en büyük üniversitesinin hangi şartlarda uluslararası bir eğitim ve sağlık merkezine dönüştüğünü, YDÜ’nün tarihsel süreçte ülke ve dünya eğitim ve sağlık sektörlerine sağladığı katkıları ve bilim dünyasındaki gelişmelere yapılan katkıları anlattı.

YDÜ Kurucu Rektörü Suat İ. Günsel İngiltere Parlamentosu’nda KKTC ve YDÜ’yü Anlattı

İngiltere Parlamentosu’ nda Bir İlk…

Organizatörlüğünü Lordlar Kamarası Üyesi ve İngiltere Parlamentosu Liberal Demokrat üyesi Lord John Kevin Sharkey’in yaptığı toplantıda İngiltere Parlamentosu ilk kez bir Kıbrıslı Türk olan Dr. Suat İ. Günsel’e Barones Meral Hüseyin Ece tarafından Kıbrıs Türk Toplumu’nun eğitimine ve sağlığına yaptığı katkılardan ötürü ödül taktim edildi.

İngiltere Parlamentosu’nda YDÜ’nün 25. Yıl Sergisi Açıldı…

YDÜ’nün 25. yıl sergisinin İngiltere Parlamentosu Lordlar Kamarası’nda açıldığına da yer verilen açıklamada, lordlara sergide Günsel’in eşlik ettiği vurgulandı.

Günsel Onuruna İngiltere Parlamentosu’nda Yemek Verildi…

Lady Butterworth tarafından YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel onuruna İngiltere Parlamentosu Lordlar Kamarası özel restaurantında bir de yemek verildiği bildirilen açıklamada yemeğe Lordların yanısıra, KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, KKTC temsilciliği ile TC elçiliği temsilcileri ve çok sayıda seçkin konuğun katıldığı vurgulandı.

Günsel Kıbrıs Sorunu Ile Ilgili Soruları Yanıtladı…

Açıklamada son olarak Dr. Suat İ. Günsel’in İngiltere Parlamentosu’nda Lordların Kıbrıs Sorunu ile ilgili sorularını da cevapladığı vurgulanarak, Günsel’in ayrıca Kıbrıs Türk Halkı’nın bu güne gelinceğe kadar geçirdiği çetin süreçler ile Kıbrıslı Türklerin çalışkanlığı ve üretkenliği ile yakalanan başarıları da anlattığı bildirildi.

YDÜ Kurucu Rektör Dr.Suat İ.Günsel’e Kurucu Rektör Yardımcısı Tümer Garip eşlik ediyor…