Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

11 Oct 2014

Günsel’e Liderler Zirvesi’nde Birleşik Avrupa Ödülü Takdim Edildi

result (2)

Uluslararası Sokrates Komitesi tarafından Birleşik Avrupa Ödülü’ne layık görülen YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e Oxford’da Birleşik Avrupa Ödülü takdim edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East University Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’in, Avrupa Rektörler Kulübü üyesi olarak merkezi İngiltere’nin kültür ve eğitim kenti Oxford’da bulunan Europe Bussiness Assembly’nin davetlisi olarak gittiği Oxford’da Liderler Zirvesi’ne katıldı.

Günsel’e ödül; İnsanına ve uluslararası topluluğa bilim, eğitim ve kültür alanında hizmet ettiği için sunuldu…

Elliden fazla ülkeden iş insanlarının ve hükümet seviyesinde temsilcilerin katıldığı Liderler Zirvesi’nde, Uluslararası Sokrates Komitesi tarafından Birleşik Avrupa Ödülü’ne layık görülen Dr. Suat İ. Günsel’e, ülkesindeki en büyük eğitim kurumunun yaratılmasına ve gelişmesine liderlik ederek, kurduğu ve geliştirdiği eğitim kurumunun sağladığı hizmetlerle ülkesine, insanına ve uluslararası topluluğa bilim, eğitim ve kültür alanında hizmet ettiği ve ayrıca, Avrupa’nın entegrasyonu ile gelişimine yine eğitim, bilim ve kültür alanında şahsen katkı koyduğu için Birleşik Avrupa Ödülü takdim edildi.

Günsel’e Liderler Zirvesi’nde Birleşik Avrupa Ödülü Takdim Edildi

Aynı ödül TC Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Rus siyaset adamı Gennadiy Selezniyov’a da verildi…

EBA ve Uluslararası Sokrates Komitesi ödülleri geçmiş yıllarda Fransa, İsviçre, Avusturya, Malta gibi ülkelerde düzenlenen Liderler Zirvesi’nde ülkelerine ve Dünya barışına hizmetlerinden dolayı başarılı bulunan aralarında TC’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Rus siyaset adamı ve devlet sözcüsü Gennadiy Selezniyov’un da bulunduğu devlet adamlarına laik görüldüğüne yer verilen açıklamada, ödülün Dünya’nın önde gelen uluslararası firmalarından Rusya’dan Rosneft Oil Company, Avusturya’dan Creative Communications GMBH, Portekiz’den Glaciar Endustria gibi firmalara da verildiği belirtildi.

Günsel Liderler Zirvesi’nde Avrupa Birliği entegrasyonu ile uluslararası eğitim entegrasyonu konusunda konuştu…

Dr. Suat İ. Günsel’in elliden fazla ülkeden temsilci, iş insanı ve ayrıca hükümet seviyesinde temsilcinin üst düzey katılımıyla gerçekleşen Liderler Zirvesi’nde Avrupa Birliği entegrasyonu ve uluslararası eğitim entegrasyonu konusunda konuşma yaptığına yer verilen açıklamada, Günsel’in, Londra temasları kapsamında uluslararası basın yanısıra ülke temsilcileri ile de bir araya geldiği bildirildi.