Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

08 Oct 2015

YDÜ ve Kanal Sim İşbirliğinde ” Engelsiz Haber” 1 Yaşında

YDÜ ve Kanal Sim İşbirliğinde  ” Engelsiz Haber”  1 Yaşında

Yakın Doğu Üniversitesi ve Kanal Sim Ortaklığında Hazırlanan “Engelsiz Haber” 1. yılını kutladı. Duyma ve İşitme engelli vatandaşlara yönelik hazırlanan, KKTC ve dünya gündeminden en güncel haberleri izleyicisiyle buluşturan, Sim Tv ekranlarında yayınlanan “Engelsiz Haber” 52. haftasını geride bıraktı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Yakın Doğu Tv’de, “Engelsiz Haber”in 1. yılını kutlandı. Kutlamaya Kanal Sim ve Sim Radyo Genel Yayın Yönetmeni Sami Özuslu, YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Tüzünkan YDÜ Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürü Hüseyin Turan, Kanal Sim Haber Spikeri Serkan Soyalan, Engelsiz Haber Sunucusu Kazım Tunç ve işin mutfağında olan YDÜ TV Koordinatör Zeyde Yalıner Örek, İrfan Gelengül, Ferda Aşıroğlu ve İlker Doğrul’da hazır bulundular.

YDÜ ve Kanal Sim İşbirliğinde  ” Engelsiz Haber”  1 Yaşında

Kanal Sim ve Sim Radyo Genel Yayın Koordinatörü Sami Özuslu; “Bir hayal gördük ve uzunca bir tartışma sürecinden sonra Yakın Doğu Üniversitesi ve Kanal Sim olarak hayata geçirdik. Geride kocaman 52 hafta bıraktık. Kesintisiz her hafta Perşembe günü, Haber sunucumuz Kazım Tunç’un aracılığıyla ekran başında işaret diliyle anlattığımız haberleri, izleyicilerimizle buluşturuyoruz. Aynı zamanda Kıbrıs Türk televizyonlarında ilk olma özelliğini taşıyoruz çünkü işaret diliyle haberlerimizi izleyicilerimizle aktarıyoruz. Küçük ama marifetli bir ekibin, yoğun çalışması sonucunda bu güzel haberler ortaya çıkıyor.”Dedi

YDÜ ve Kanal Sim İşbirliğinde  ” Engelsiz Haber”  1 Yaşında

Özuslu, bültenin haftalık olmasından dolayı; günlük haberlerin yanı sıra,dünya haberleri de, izleyicilere aktardıklarını belirterek emek harcayan,katkı koyan Yakın Doğu Tv ekibine teşekkür etti.

YDÜ ve Kanal Sim İşbirliğinde  ” Engelsiz Haber”  1 Yaşında

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Murat Tüzünkan ise; “Proje bir hayaldi, bu hayali gerçekleştirmek için uzun bir süre çalışmalar yapıldı.En önemlisi ise 52 haftadır engelsizler haber bültenin yayınlanmasından sonra bazı kurum ve kuruluşların kendi içinde bir takım çalışmalar içerisine girmesi bizleri mutlu ediyor. Farklı Engelliler için farkındalık yaratmak anlamında birçok çalışma içerisindeyiz. Bir farkındalık yarattık ve bu farkındalık hayalimizin gerçeğe dönüşmesi, hem Yakın Doğu Üniversitesi, hemde Kanal Sim ailesinin mutlu ettiğini düşünüyorum. Bu bağlamda fikir babası olan sizlere ve bu hayalin gerçekleşmesinin yanında, hayata geçmesinde emeği olanlara çok teşekkür ederim. Ümit Ederim ki bu seviyede kalmaz, daha iyi seviyelere ulaştırabiliriz.”Dedi.

Kutlama etkinliğinde daha sonra “Engelsiz Haber”‘in 1.yıl pastası kesildi.