Bu sayfa arşiv amaçlı olup güncel olmayan bilgiler içerebilir.
Güncel bilgiler için lütfen neu.edu.tr adresindeki yeni internet sayfamızı ziyaret ediniz.

03 Oct 2015

YDÜ Bruce Lee’nin Kızı Shannon Lee’yi Ağırladı

YDÜ Bruce Lee’nin Kızı Shannon Lee’yi Ağırladı

Dövüş sanatının efsanevi ismi Bruce Lee’nin aktris ve yapımcı olan kızı Shannon Lee, Yakın Doğu Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. YDÜ İletişim Fakültesi’nin bu dönemin ilk etkinliği olarak gerçekleştirdiği “Shannon Lee” söyleşisi yerli yabancı birçok öğrenci tarafından ilgiyle karşılandı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; ABD Elçiliği işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını, YDÜ İletişim Başkanı ve İnovasyon Araştırma Merkezi Başkanı Tamer Garip yaptı.

Açılış konuşmasının ardından babası Bruce Lee’nin yaşam felsefesi hakkında bir sunum gerçekleştiren Shannon Lee, YDÜ öğrencileriyle bir arada olmaktan ve Bruce Lee’nin yaşam felsefesini paylaşmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

YDÜ Bruce Lee’nin Kızı Shannon Lee’yi Ağırladı

Çin Dövüş Sanatının Amerika ve Dünyaya Duyurulmasında Bir Öncü

Çin Dövüş Sanatının öncüsü olarak nitelendirilen, Amerika’da ve dünyada duyulmasını sağlayan Bruce Lee’nin bu başarıları kazanmasının bir tesadüf olmadığını ifade eden Shannon Lee, babasından alıntılar yaparak Bruce Lee’nin hayat görüşü hakkında ipuçları vermeyi de ihmal etmedi. “Hayalleriniz konusunda pratik olunuz ve hayallerinizi eylemlerinizle destekleyiniz. Bir şeyi kalpten istiyorsan duygusal ve fiziksel olarak uygulamaya geç” diyerek, hayallerin ancak eyleme geçerek gerçekleşebileceğine vurgu yaparak; “Her şeye kalbinizle karar verin ve bu hayatta yapmak istediklerinizi listeleyin. Düşünceleriniz, davranışlarınız ve görüntünüz birbiriyle çelişemez” açıklamalarında bulundu.

YDÜ Bruce Lee’nin Kızı Shannon Lee’yi Ağırladı

Shannon Lee, gerçekleştirdiği sunumun ardından YDÜ öğrencilerinin sorularını cevaplarken, yoğun ilgiyle karşılaştı. Gerçekleştirilen etkinlik, YDÜ İletişim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Gökçe Keçeci Şekeroğlu’nun Shannon Lee’ye Sertifika takdiminin ardından katılımcı öğrencilerin Shannon Lee ile toplu fotoğraf çektirmeleriyle son buldu.